טבעת אירוסין

קניית טבעת אירוסין – מהיכן כדאי להתחיל

החלטת לעשות את הצעד ולהציע נישואין. שני דברים יזכרו לתמיד: הדרך שבה הצעת וטבעת האירוסין שקנית. במדריך זה נסייע לך לעבור את שני המשימות האלה בהצלחה
טבעת האירוסין מורכבת משני חלקים. היהלום והטבעת. שלב ראשון של כל קנייה חכמה הנו הגדרת תקציב הרכישה.

איך לקבוע תקציב לקניית טבעת אירוסין?

בארצות הברית, מקובל להוציא על טבעת אירוסין שווי של שתי משכורות חודשיות. מניסיוננו, פה בארץ יותר מקובל להוציא סכום של משכורת חודשית אחת. לאחר שקבעת את התקציב אנו ממליצים לך לקבוע את צורת היהלום שתקנה. ישנם הבדלים גדולים במחיר בין יהלום עגול, הצורה הקלאסית ולכן היותר יקרה, לבין יהלומים מצורות אחרות כגון פרינסס, לב, טיפה, אמרלד ועוד, אשר בדרך כלל מחירם נמוך יותר.

       
עגול פרינסס אובלי טיפה
     
מרקיזה אמרלד רדיאנט מרובע
   
לב קושיון

השלב הבא הנו חלוקת התקציב בין היהלום לסוג הטבעת (Setting). ככל שהתקציב יותר גבוה ניתן לקנות סוג טבעת יותר מפואר, אך אסור לנו לשכוח שעיקר התקציב צריך ללכת ליהלום המרכזי אותו תקנו.

בחירת צבע ברזל הטבעת

הצבעים האפשריים הנם צהוב או לבן. ישנן נשים, שאוהבות זהב צהוב וישנם שמעדיפות לבן. מומלץ להסתכל על התכשיטים הקיימים של חברתך כדי לגלות איזה סוג זהב היא מעדיפה.

בחירת סוג ברזל הטבעת

סוג הברזל הלבן מתחלק בין הפלטינום לזהב. הפלטינום הנו מאוד נפוץ בארצות הברית, אך בארץ עדיין פחות מקובל. אחת התכונות הבולטות של הפלטינום הנה שהוא ברזל טהור, חזק יותר ועמיד לכל החיים. בגלל שהפלטינום יותר נדיר מזהב, המחיר שלו בהתאם. סוג הברזל זהב מתחלק ל- 14K ול- 18K ומגיע בלבן או צהוב. המספר 14 או 18 מלמד על אחוז הזהב מתוך הברזל של הטבעת. ככל שהמספר מתקרב ל-24 (100%) הברזל הנו יותר טהור מבחינת זהב. מה שאנשים לא יודעים, הנו שדווקא ל- 14K יש מספר יתרונות על ה- 18K. היתרון הבולט הראשון הנו המחיר. ככל שיש פחות זהב בברזל, המחיר יורד. בנוסף, ככל שיש פחות זהב, הטבעת יותר חזקה, כיוון שהזהב הנו מתכת רכה.

בחירת היהלום

בחירת סוג היהלום מתחלקת לשלושה טיפוסים שונים: האחד, נותן עדיפות לגודל, השני לאיכות והשלישי מנסה להביא לשילוב האופטימאלי בין גודל ואיכות האבן. ישנם ארבעה פרמטרים, הידועים כארבעת ה-C’s , אשר קובעים את מחיר האבן (4C’s).
ארבעת ה– C’s:

  • חיתוך וליטוש (CUT)
  • צבע (Color)
  • גודל (Carat)
  • ניקיון (Clarity)

חשוב להבין פרמטרים אלה כדי לעשות קנייה חכמה של יהלום.

טבעת-יהלום

אחרי שקבעתם תקציב, בחרתם צורה (SHAPE) ולמדתם אודות ארבעת ה- C’s, אתם מוכנים לבחור את היהלום. חשוב להבין, שהקטנה של פרמטר אחד תאפשר הגדלה של פרמטר אחר. לדוגמא, ויתור על דרגת צבע יאפשר הגדלת האבן או העלאה בדרגת הניקיון (CLARITY). הרעיון הוא שהתקציב נשאר קבוע.

בנוסף לפרמטרים אלה, יש לתת חשיבות לקנייה של יהלומים עם תעודה מוכרת. תעודת יהלומים הנה אישור הניתן על-ידי מכון גמולוגי מקצועי ומפרטת את הפרמטרים של האבן, ולא את שוויו. רק קניית יהלום עם תעודה מחברה ידועה ומוכרת תבטיח לכם שאתם מקבלים בדיוק את מה ששילמתם עבורו.

למרות שרוב הבנות מוכנות "להתפשר" על פרמטרים של צבע וניקיון על חשבון גודל, אנו ממליצים להישאר במקום טוב באמצע ולא להיסחף בויתורים. ניקיון גרוע מדי (I1 ומטה) יכול לסכן את שלמות היהלום או להבליט את הפגמים שלו כך שלא יראה יפה. אותו דבר לגבי הצבע. בחירת צבע נמוך מדי (K ומעלה) יפגע בלובן של האבן ויהפוך אותה לפחות אטרקטיבית.

בפרמטר החיתוך והליטוש (CUT) אנו לא ממליצים לרדת מתחת לרמת טוב (Good) מכיוון שזה יפגע בברק של היהלום ועלול להפוך אותו למראה של זכוכית.

אל תפחדו לוותר קצת על האיכות בשביל יהלום גדול יותר. המקצוענים הכי טובים אינם מבדילים בעין בין דרגת צבע אחת או דרגת ניקיון אחת.

טבעת אירוסין

בחירת החנות המתאימה

כיום בעידן האינטרנט ישנם הרבה אפשרויות לרכישת יהלומים ולהשוות מחירים. כאשר אתם מבצעים השוואת מחירים חשוב מאוד, להשוות בין יהלומים עם אותם פרמטרים. לאחר, שמצאתם את החברה שממנה אתם רוצים לקנות חשוב לבדוק, שהחברה אכן מהימנה ואמינה. זכרו לא להתפשר על תעודה ממכון גמולוגי עצמאי ומוכר. כיום ניתן לצפות מהמוכר שיתן לכם, בנוסף לתעודה, גם הערכת שווי של היהלום בשביל חברת הביטוח , קופסא מהודרת ומאוד חשוב לברר מראש, מהי מדיניות ההחזרים של החברה. לצערנו, לאור ניסיוננו כיהלומנים, אנו נתקלנו במספר סיבות בגללן הלקוחות ביקשו להחזיר את היהלום. חלק מהסיבות אינן תלויות בטיב המוצר, פשוט הבחורה אמרה לא… או שהעדיפה טבעת אחרת.
בא לי יהלום

בחירת משבץ יהלומים

למקרה שהחלטת לקנות את האבן בנפרד ולשבץ אותה בסוג טבעת לפי בחירתך, יש לדאוג שהמשבץ הוא מקצועי. שיבוץ לא נכון יכול להרוס את ערך היהלום. מומלץ להישאר ליד המשבץ בעת העבודה, וזאת על מנת שהוא לא יעבוד עליכם ויחליף את היהלום היקר שלכם במשהו זול יותר.

הצעת נישואין

הצעות נישואין תמיד מהוות סיפור טוב לחברים ולמשפחה ואחת השאלות שכל זוג צעיר איתן מתמודד הנה "איך הייתה הצעת הנישואין שלהם?". לכן מופעל לחץ אדיר על הגבר לארגן את הצעת הנישואין הרומנטית והמקורית ביותר, המפתיעה ביותר וכמובן עם טבעת אירוסין מושקעת. ריכזנו עבורכם מספר רעיונות מקוריים ורומנטיים עבור הצעת הנישואין שלכם.

עיצוב הטבעת (Ring Settings)

ישנו מגוון רחב של סוגי עיצוב של טבעות, מהסוליטייר (Solitaire) הקלאסי עד לטבעות מפוארות יותר עם יהלומים או אבני חן בצד היהלום המרכזי.

טבעת סוליטייר

הכי קלאסי ופופולארי. בדרך כלל, המחיר שלו יהיה פחות מסוגי טבעות אחרים ויאפשר לכם לקנות יהלום גדול ואיכותי יותר. יתרון נוסף בסוג זה, הנו שהוא מאפשר ליהלום לתפוס יותר אור וכך, להיראות יותר זוהר.

טבעת עם יהלומים או אבני חן בצד היהלום המרכזי

זה הנו יותר מיוחד ומפואר ומאפשר להוסיף צבע לטבעת על-ידי הוספת אבני חן. אולם, סוג טבעת זה, אינו מתאים לבעלי תקציב נמוך, כיוון שהטבעת באה להבליט את היהלום המרכזי, שאם לא יהיה מספיק גדול אז אפקט הטבעת ילך לאיבוד.

ביחד עם בחירת עיצוב הטבעת, צריך גם לבחור את צבע וסוג הברזל.

במידה ותבחר מתכת לבנה, מומלץ לבחור יהלום יותר לבן (D-J) כיוון שהמתכת הלבנה מבליטה את הצבע הצהוב שביהלום.

בחירת גודל הטבעת

אחת השאלות המטרידות ביותר הנה כיצד לדעת מה גודל האצבע של האישה, על מנת לקנות טבעת אשר תתאים לה בגודל. מניסיוננו, הכי פשוט "להשאיל" טבעת ישנה שלה, ולתת לחנות כדי שימדדו אותה. במידה, וזה לא אפשרי, צירפנו עבורכם מדריך לקביעת גודל הטבעת. קביעת גודל טבעת

בחירת כמות התופסנים של היהלום (Prongs)

מה שמחבר בין היהלום לטבעת הנם התופסנים (Prongs) אשר נמצאים בראש של הטבעת. ברוב הטבעות ישנה אפשרות לבחור בין 4 תופסנים ל-6 תופסנים. בחירה באופציה של 4 תופסנים מאפשרת להראות קצת יותר מהיהלום, כאשר בחירה ב-6 תופסנים נותנת קצת יותר בטחון שהיהלום לא ייפול.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *