• תעודות יהלומים

  תעודות יהלומים, התעודות שמשנות את שווי היהלום

  תעודת היהלום היא מסמך כתוב המציין את תכונות היהלום. התעודה מפרטת את גודלו של היהלום, רמת בהירותו, חיתוכו, צבעו ולמעשה קובעת את איכותו. ביצוע בחינה זו של היהלום דורש ניסיון רב וכלים ייחודיים.

  התעודות ניתנות ע"י מעבדות להערכת יהלומים, הפועלות ע"י מכונים עצמאיים המתמחים באבנים יקרות. כל אבן מוערכת ע"י מספר רב של פרמטרים, אך ארבעת הפרמטרים החשובים ביותר הם קראט, חיתוך, בהירות וצבע. התעודות מאפשרות ללקוח להשוות מחירים בין מספר יהלומים בעלי אותה איכות.

  המשך לקרוא תעודות יהלומים

 • המדריך ליהלומים

  המדריך ליהלומים השלם

  צורות יהלומים – Diamond Shapes

  אחת ההחלטות הראשונות שאתם צריכים לקבל כאשר אתם בוחרים יהלום, הנה צורתו. כאן צריך להתחשב בסוג התכשיט שאתם קונים, בתקציב שלכם וכמובן בהעדפה האישית שלכם ושל בת הזוג כמובן. לטבעות אירוסין מקובל לבחור את היהלום העגול הקלאסי או צורת הפרינסס (הנסיכה) שהנה גם שכיחה מאוד. במתנה לחג האהבה או יום נישואין ניתן לבחור את צורת הלב שמסמלת רומנטיקה. לכל צורה יש את הייחוד שלה. לקריאה נוספת: צורות יהלומים

  המשך לקרוא המדריך ליהלומים

 • יהלומים עגולים

  הפופולארים ביותר – יהלומים עגולים

  יהלום עגול הוא האבן הפופולארית ביותר לטבעות אירוסין ונישואין. ייתכן שהסיבה לכך נעוצה בסמליות של הצורה העגולה עצמה – צורה חסרת התחלה וסוף מוגדרים, צורה בעלת אופי נצחי – ממש כמו אהבת אמת. זהו אגב, גם אחד ההסברים הניתנים לצורתה של טבעת הנישואין – עגולה ומסמלת מחזוריות ושלמות נישואין. ייתכן גם שהסיבה נעוצה בכך שהחיתוך העגול הוא היעיל ביותר בהגברת אפקט הברק של היהלום.

  המשך לקרוא יהלומים עגולים

 • ביטוח יהלומים

  הנושא הכי חשוב בעולם התכשיטים – ביטוח יהלומים

  כבר נאמר כי התכשיטים, הם ידידיה הטובים ביותר של האישה. ועל ידידים צריך לשמור, לכן נתמקד במאמר זה באיך עושים זאת, מה עושים כשמאבדים תכשיט, איך לדאוג שנפוצה באופן מלא ושאלות אחרות.

  המאמר כתוב כפניה בלשון נקבה אף שהוא מיועד לנשים וגברים כאחד.

  המשך לקרוא ביטוח יהלומים

 • נקיון יהלום

  הצטרפו אלינו וגלו עוד על נקיון יהלום

  רמת הנקיון של יהלום נמדדת בעזרת מיקרוסקופ ובהגדלה של פי 10. אין אבן יקרה אחרת הנמדדת בצורה כה קפדנית. מדידה נכונה של נקיון יהלום צריכה לשקלל את כמות הפגמים ועד כמה הם ברורים לעין. מודד מקצועי ייקח בחשבון 6 פרמטרים לבדיקה ע"מ להעריך את רמת הנקיון של האבן. הפרמטרים הם מיקום הפגמים, גודלם, צבעם, מספרם, סוג הפגמים ועוביים.
  בתעודת יהלום, רמת הנקיון מסומנת ע"י אותיות.

  המשך לקרוא נקיון יהלום

 • טיפול ביהלומים

  טיפול ביהלומים

  לימדו איך לטפל ביהלומים ולשמור על ערכם

  הדרך הנאותה לנשיאת יהלומים

  יהלומים ידועים כתכשיטים השורדים לנצח אך ע"מ שיחזיקו לנצח, יש לטפל בהם ולשמור עליהם כראוי.
  אע"פ ואולי מפני שיהלומים הם כ"כ יקרים, הם דורשים טיפול ואחזקה קפדנית שכן על-אף קשיחותם, הם נוטים להישרט או להתרסק ועלולים להינזק אם לא מטופלים כראוי.
  על בעלי יהלומים לזכור שהם נוטים לצבור כתמים, לכלוך ואבק. לכן כל שימוש בקרמים, אבקות, סבונים למיניהם ואפילו שמנים טבעיים ביחד עם היהלום, עלולים להשאיר את חותמם על היהלום ולפגום בבהירות, בברק וביופי שלהם.

  המשך לקרוא טיפול ביהלומים

 • המדריך השלם לקניית יהלומים

  יהלומים

  אומרים שיהלום הנו החבר הכי טוב של האישה. אולם, קנייה ללא הבנה בסיסית יכולה להיות החשש של כל גבר. אצל רוב האנשים קניית תכשיטים בפעם הראשונה מלווה בפחד וחוסר בטחון בגלל ההוצאה הניכרת והמורכבות של הנושא. בא לי יהלום, ריכז עבורכם את המדריך המלא לקניית יהלומים. המדריך כולל השכלה בנושא, טיפים לחסכון ושיפור חווית הקניה והמלצות מאת מומחים בתחום.

  יהלומים

  המשך לקרוא המדריך השלם לקניית יהלומים

 • טבעת יהלומים

  טבעת יהלומים

  לימדו עוד על טבעות יהלומים

  טבעת יהלומים זו טבעת שלרוב מתקשרת לטבעת אירוסין. אולם, ישנן טבעות יהלומים רבות ומגוונות בעלות עיצובים מיוחדים. בתכשיט זה יש משהו רומנטי, משהו שגורם לדמיון להפליג למחוזות אחרים. הרעיון הוא פשוט להתאים את הטבעת הנכונה לבחורה הנכונה.

  המשך לקרוא טבעת יהלומים

 • טבעת אירוסין

  טבעת אירוסין

  קניית טבעת אירוסין – מהיכן כדאי להתחיל

  החלטת לעשות את הצעד ולהציע נישואין. שני דברים יזכרו לתמיד: הדרך שבה הצעת וטבעת האירוסין שקנית. במדריך זה נסייע לך לעבור את שני המשימות האלה בהצלחה
  טבעת האירוסין מורכבת משני חלקים. היהלום והטבעת. שלב ראשון של כל קנייה חכמה הנו הגדרת תקציב הרכישה.

  המשך לקרוא טבעת אירוסין